WdoWA o swoim debiucie: „To był kamień milowy”

Parę dni temu, a dokładniej 14 grudnia minęło 16 lat od premiery debiutanckiego albumu Wdowy. Z tej okazji raperka na swoim profilu wspomina całą swoją przygodę z rapem i historie związane z wydaniem albumu Braggacadabra.

„Przedwczoraj minęło 16 lat od premiery mojego pierwszego albumu (14.12.2005)

Miałam wtedy 20 lat.

Pisać zaczęłam mniej więcej jako 14 latka, nagrywać mniej więcej jako 15/16 latka:)

Przed albumem BRAGGACADABRA nagrałam w domu, dwie płyty „Też byś nikogo nie zawiódł” i „Też byś nikogo nie zawiódł 2”. Nagrywałam je na jakimś zajechanym mikrofonie shure + na mikrofonie do gier – takim na podstawce (starszy brat grał w duke nukem 3d) 😀. Pierwsze bity zrobiłam sama (w programie MAGIC MUSIC MAKER xD) następne zrobił mi mój przyjaciel Maciek, który chodził ze mną do liceum i nawet puszczał te moje wypociny w radiowęźle szkolnym. Bity od Maćka woziłam na dwóch dyskietkach do domu – to była 1 pętla 😀Tak, jedna pętla na dwóch dyskietkach. Teraz (2021) m.in. Maciek zrealizował mi jeden z najładniejszych klipów i zaraz zrobimy kolejne. Nie oznaczam Maćka i Mateusza bo na to przyjdzie czas. (…)

I zaczęło się. Zima 2005. To był mój pierwszy rok studiów. Po zajęciach jeździłam autobusem na Jelonki do studia Mazsy (Fenomen) i nagrywałam płytę. Śniegu było po kolana, od autobusu jeszcze 30 minut z buta, ale zajawka gęsta. Pamiętam jak wydzwoniłam Mesa i zapytałam czy się dogra. Nie był jakoś przesadnie entuzjastyczny. Na spotkaniu tak się śpieszył (taka zlewka), że szedł do domu, a ja szłam za nim trzymając w ręku discmana, którego słuchawki on miał w uszach (!!!! 😀). Odsłuchiwał track, do którgo chciałam go zaprosić. Czaicie? Taka zlewka, że on idzie, a ja za nim niosę discmana, żeby tylko odsłuchał 😀Odsłuchał, zgodził się i poszedł (…)

Ta płyta to był dla mnie kamień milowy. I w oderwaniu od całego wizerunku i otoczki, to było po prostu spełnienie marzenia dziewczynki, która zakochała się w rapie.

CAŁY POST DOSTĘPNY NA PROFILU WDOWY:

Aktualnie raperka przygotowuje się do wydania kolejnego solowego albumu. Jego premiera została przesunięta i planowana jest na I kwartał 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *