W Polsce odbędą się prestiżowe zawody Break Dance

5 i 6 listopada do Gdańska zjadą najlepsi B-Boys i B-Girls. Wszystko po to, aby wystąpić w bardzo prestiżowych zawodach Red Bull BC One World Final 2021. Po 17 imprezach organizowanych na całym świecie przyszedł czas na Polskę.

Red Bull BC One to najbardziej prestiżowe zawody w formule 1 na 1 w świecie breakingu. Pierwsze zawody odbyły się w 2004 roku. Po 17 latach potyczek impreza zawitała do Polski.

Światowe finały Red Bull BC One w Polsce to świetne pole do wymiany umiejętności. Polscy tancerze spotkają się z uczestnikami z całego świata i dzięki temu będą mogli się rozwijać” – mówi B-Boy Thomaz, zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland 2016 i 2019

Po ostatnim finale w Salzburgu – bez serii kwalifikacyjnej i udziału publiczności – Red Bull BC One wraca do klasycznej formuły. Gdańsk będzie gościć wszystkich mistrzów krajów biorących udział w eliminacjach i o awans do ścisłego finału znowu będą walczyć najlepsi b-boys i b-girls z całego świata.

Tegoroczny finał będzie transmitowany na kanałach Red Bull TV i Red Bull BC One. Po raz pierwszy wydarzenie zostanie podzielone na dwa dni, dzięki czemu pełne zawody z udziałem najlepszych 16 tancerzy odbędą zarówno b-boys, jak i b-girls.