„Vixtoria” już w sklepach. Vixen: – Nie chcę pompować balonu

vixen_-_vixtoria_okladka_plyty_autor_-_dawid_borowski

W czwartek 10 listopada ogólnopolską premierę ma album „Vixtoria”. Najnowszy krążek Vixena to 12 utworów. Głównym motywem na nim jest hip-hop, ale usłyszymy elementy rocka, rock’n’rolla, dubstepu, future bassu i piosenkę aktorską. Płytę promują go cztery single: „Falala”, „Smart Fucking Phone”, „Vixtoria”, „Krok”. Swoje gościnne zwrotki nagrali: Zeus, Mery Spolsky i Oxon

 

Przy mikrofonie Vixen stawał już wspólnie z róznymi raperami m.in. z Biszem, Buką, Kubą Knapem, Młodym M i Rychem Peją. Producentem stawał się na albumach Rahima, Peji, donGURALesko czy na składance „Młodych Wilków Popkillera”.  Na Vixtorii udziela się nie tylko w warstwie lirycznej, ale również muzycznej.

 

– Nie zależało mi, by to była płyta typowo rapowa. Bardziej niż zamknąć się w tym gatunku, chciałem się „rozlać” po innych – tłumaczy Vixen. – „Vixtoria” to muzyka, jaką miałem ochotę zrobić w określonych chwilach. Choć może to brzmieć banalnie, ten album składa się z fragmentów mojego życia – dodaje. Wspólnym mianownikiem dla twórczości artysty jest z pewnością spory ładunek emocjonalny.

 

Do promocji swojego najnowszego dzieła Vixen podchodzi jednak z ogromnym dystansem. – Nie chcę tutaj owijać niczego w złotą folię. Nie chcę pompować balonu, bo widziałem już zbyt wiele pustych. Nie mam pojęcia, co mogłoby się znaleźć w tym moim oprócz muzyki – komentuje raper. Zapytany o motywację do nagrania „Vixtorii” odpowiada: – Jeśli żyję z jakiegoś powodu, to właśnie po to, by robić muzykę. Nagrywając tę płytę, zrobiłem to, co musiałem i chciałem zrobić. W tym momencie jestem za słaby, żeby powiedzieć sobie: „dość!”. Tworzenie muzyki to dla mnie niezwykle rozwojowe zajęcie. Muzyka to nie tylko dźwięki – ona jest powiązana z wszystkim, dosłownie! Poznając (odkrywając) ją, odkrywamy siebie i świat.

 

Wiekszośc utworów na „Vixtorii” wyprodukował sam Vixen. Jednak swój udział w bitach mieli również: QB, Got Barss, Grrracz i Macios. Za gramofonami pojawił się DJ Bulb.

Krążek dostępny jest m.in. na https://maxflosklep.pl/ oraz w innych dobrych sklepach muzycznych

 

Tracklista:

 

 1. Vixtoria” (gramofony: DJ Bulb, prod.: QB).
 2. „Nie szukam poparcia” (chórki: Sonia Maselik, prod.: Vixen Beatz).
 3. Smart Fucking Phone” ft. Oxon (gramofony: DJ Bulb, prod. Got Barss).
 4. Falala” (chórki: Mery Spolsky, gramofony: DJ Bulb, prod.: Vixen Beatz).
 5. „Duszy” (prod.: Vixen Beatz).
 6. „Dwie siły” (gramofony: DJ Bulb, git. elektryczna: Łukasz Goździuk, git. basowa: Ruszkow, prod.: Vixen Beatz).
 7. „Romantyczna miłość” (chórki i git. elektryczna: Mery Spolsky, prod.: Vixen Beatz).
 8. „Charlie Chaplin” (prod.: Vixen Beatz).
 9. Krok” (prod.: Grrracz).
 10. „Same Shit” (chórki: Mery Spolsky, prod.: Got Barss).
 11. „Kominek” ft. Zeus (git. w refrenie: Łukasz Goździuk, prod.: Vixen Beatz).

Bonus track:

 1. „Pani Paczka” (dialogi w tle i chórki: Mery Spolsky i Kamil Sołdacki, harmonijka ustna: Phuttcat, prod.: Macios).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *