Transformacja Dyktafonografiki

              Dyktafonografika jako podcast zaczęła swoją działalność w dwa tysiące ósmym roku (2008). Wtedy początkowo jako podcast autorski, ogólno-tematyczny. Z czasem „Dykta” przerodziła się w jedyny w Polsce podcast o hip-hopie i trwa tak do dziś z licznymi zmianami koncepcji programów. Dzieje się tak i teraz po 6 latach działalności która miała swoje wzloty i upadki – Dyktafonografika staje się nie tylko podcastem. Na łamach Dyktafonografiki będą pojawiać się nie tylko audycje w formie audio jak dotychczas, ale także informacje i „nowinki” ze świata hip-hopu w wersji pisemnej. Z tego też powodu formuła programu „Przegląd Newsów” ulegnie zmianie. „Przegląd Newsów” od dziś stanie się przeglądem najciekawszych newsów tygodnia, które będzie można przeczytać wcześniej w wersji pisanej. Oczywiście dalej będziemy je komentować „na swój” sposób.

Formuła reszty programów takich jak DyktaStation (już wkrótce letni mix przyp. red.), Recenzje, Na Temat, Zoom, Veni Vidi nie ulega zmianie. Mamy nadzieję, że dodanie pisemnych newsów, a w dalszym czasie może i felietonów oraz recenzji uatrakcyjni naszą działalność. Wiemy, że przez to niejako ucinamy się od klasycznej formuły podcastu jednak wydaje nam się, iż to sposób by dotrzeć do szerszego grona naszego „targetu”. Już teraz publikujemy krótkie video relacje oraz rozmowy na kanale YouTube dzięki czemu dotarliśmy do większej liczby odbiorców. Mamy nadzieje, że teraźniejsze zmiany też pozwolą nam na to by Dyktafonografika stała się bardziej rozpoznawalną „marką”.

Od początku marca 2014 jesteśmy wpisani do rejestru dzienników i czasopism. Ten ruch był motorem napędowym do stania się jeszcze bardziej profesjonalnymi i być „redakcją z prawdziwego zdarzenia” . Uzupełnienie naszej działalności o pisemne newsy jest kolejnym krokiem w rozwoju „Dykty”

Problemem może być mała ilość rąk do pracy. Nasza czteroosobowa redakcja nie zawsze jest w stanie zrobić coś na czas. Przygotowywanie się do audycji, nagranie, obróbka i montaż są czasochłonne, a to tylko widoczna działalność, bo są też sprawy organizacyjne. Stąd też informacja dla Ciebie drogi słuchaczu, a już za niedługo i czytelniku.

JEŚLI masz chęci, czas i mega zajawke na hip-hop oraz lubisz pisać felietony lub inny gatunek dziennikarski. Zgłoś się do nas, chętnie porozmawiamy o współpracy, a może chcesz pobawić się w redaktora i chciałbyś redagować newsy? Chętnie przyjmiemy dłonie do pomocy. Chętnych prosimy o KONTAKT adres mailowy w zakładce Redakcja, dostępny jest także formularz kontaktowy.