Ten Typ Mes i BARANOVSKI nagrali klip podczas strajku kobiet

Pewnego dnia obudziłem się w świecie, w którym nie mogłem wyjść na ulicę, nie mogłem spotkać się z ludźmi, których bliskość jest dla mnie codziennością. Wtedy dotarło do mnie jak bardzo proza mojego życia uzależniona jest od wolności” – opowiada BARANOVSKI

Ludzie wychodzący na ulice oznaczają jedno – coś w nich pękło. Takie wydarzenia są dobrym tłem nie tylko do twórczości muzycznej. BARANOVSKI i Ten Typ Mes udowadniają, że w warunkach protestów można nagrać klip.

„Postanowiłem to opisać. Do pełni szczęścia potrzebowałem innej perspektywy, a zarazem wzmacniacza przekazu. Na myśl przychodziła mi jedna osoba: Ten Typ Mes. Jego błyskotliwa analiza rzeczywistości towarzyszy mi od lat I często inspiruje. Mes przyjął moje zaproszenie i pomógł mi stworzyć jeden z najważniejszych utworów w mojej dotychczasowej karierze” – dodaje BARANOVSKI

Zdjęcia do klipu powstały w Warszawie w piątek 30 października 2020 podczas Strajku Kobiet. Masowe protesty w stolicy zgromadziły ponad 100 tysięcy osób, w przeważającej większości ludzi młodych.

W materiale zostały użyte ujęcia dokumentalne zrealizowane podczas Strajku Kobiet. Wszystkie osoby wyraziły zgodę na użyczenie wizerunku na potrzeby powstania utworu audiowizualnego. Teledysk pt.”Wolność” to dokumentalna opowieść o wydarzeniach, które obecnie mają miejsce w Polsce. Chcemy w ten sposób okazać wsparcie w walce o wolność każdego z nas.