Tede i Kaliber 44 na Beerfeście!

 

Już w pierwszy weekend września pod hasłem „Czas na Fest!” odbędzie się 17 edycja Beerfestu. Po raz kolejny w Parku Śląskim,  będzie można spędzić czas w towarzystwie zimnego, świeżego piwa i świetnej muzyki.

 

Na dwóch scenach zaprezentują się m.in.: Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Łąki Łan, Lady Pank, Video, East West Rockers, Weekend, Boys, Enej, Grzegorz Stasiak i inni artyści. Tym razem usłyszymy zaledwie dwóch hip-hopowych reprezentatnów – Tedego oraz Kalibra 44.

 

Tegoroczna edycja Tyskie Beerfest to liczne atrakcje dla miłośników muzyki, świetnego piwa i dobrej zabawy. Jak co roku każdy, znajdzie na Beerfeście coś dla siebie – zapowiadają organizatorzy.

W Parku Śląskim na Polach Marsowych stanie scena główna, a na Dużej Łące największy w Polsce Namiot Biesiadny z wyjątkowym klimatem tradycyjnej, śląskiej biesiady. Bo Beerfest to – jak wskazuje nazwa – przede wszystkim święto piwa. Nie zabraknie zatem świeżego piwa prosto z browaru, w tym także wyjątkowego wariantu Tyskiego 14-dniowego, oraz strefy Tyskich Browarów Książęcych, w której będzie można zdobyć dawkę solidnej, piwnej wiedzy, m.in. dzięki warsztatom na temat sztuki nalewania i degustacji piwa. Będzie także można na własne oczy zobaczyć, jak warzone jest piwo Tyskie i w ciekawy sposób poznać historię browaru, a każdy zwiedzający będzie mieć szansę na zdobycie certyfikatu Tyskiego Znawcy Piwa. Na kinomanów czekać będą filmy w ramach kina letniego, natomiast na miłośników mocniejszych wrażeń – balon widokowy oraz lunapark z licznymi konkursami. Organizatorzy zadbają też o miłośników smacznego jedzenia – specjalnie dla nich w Parku Śląskim pojawią się różnorodne foodtrucki.

W tegorocznej edycji będziemy mogli usłyszeć na żywo Tedego, który reprezentantem śląska, co prawda nie jest, za to bardzo go lubi i często owiedza, a także lokalnego, katowickiego Kalibra 44.

 

 

W ubiegłych latach na scenie Beerfestu wystąpili reprezentanci śląskiej sceny hip-hopowej tacy jak : Pokahontaz, Miuosh, L.U.C., W.E.N.A., czy Grubson.

 

 

 

Beerfest potrwa od piątku 1 do niedzieli 3 września. Wstęp jest bezpłatny.