Skorup

Skorup & JazBrothers – Absolutna Flauta już w sklepach

Skorup

„Absolutna Flata” to tytuł drugiego albumu Skorupa we współpracy z producenckim duetem JazBrothers. Album to dwanaście utworów o różnorodnej charakterystyce. Klamrą spinającą całość jest pozytywny światopogląd Skorupa

Skorup to ten przypadek rapera, który mimo braku szerokiej publiczności konsekwentnie robi swoje, dla stałego mniejszego grona fanów.  „Absolutna Flauta to radość płynąca z nowej roli, jaką jest zostanie rodzicem, to także sentymentalne podróże w czasie, trochę filozofii i szczypta frustracji” – mówi o płycie gliwicki raper i na tym można by skończyć opis płyty, bo trafia w samo sedno. Skorup w prosty, szczery sposób opisuje swoje myśli. Brak w tym górnolotnej finezji, jednak mimo tego Skorup jest w tym wszystkim bardzo urzekający. Całość okraszona jest muzyką duetu JazBrothers. Mieszanka ta niejednokrotnie nawiązuje do „złotej ery” hip hopu.

Album posiada dwie propozycje okładkowe. „Słoneczną” dostępna w standardowej sprzedaży oraz „Księżycową” w wersji deluxe dostępnej wyłącznie na stronie wydawcy tj. MaxFlo. Wersja deluxe poza wyjątkową okładką posiada dodatkowy krążek z instrumentalnymi wersjami utworów. Autorem tych na swój sposób „magicznych” okładek jest Kamil Bartosz.

Płyta to dwanaście utworów promowany takimi singlami jak „Walet pik”, „Wolny ziomek”, „Zdrowia pieniążów”, „Akustyk”, „Absolutna Flauta”, „Piastów gród” oraz „Nie mieli farta”.

Pozycja ta jest godna polecenia na niedawno rozpoczęte wakacje. Pozytywizm i szczerość Skorupa niejedną osobę przyprawi o spory uśmiech, a luźne i przyjemne bity duetu JazBrothers odpowiednio nastroją i umilą czas na wyjazdach.

Skorup & JazBrothers – Absolutna Flauta znajdziecie w sklepach od 22.06.2018. Album został wydany nakładem MaxFloRec

Tracklista:

1. „Uśmiech rodaka” trąbka: Jarosław Spałek

2. „Back in biznes” (ft. Gano, Bas Tajpan) skrecze: DJ HWR, gitara: Tomasz „Serek” Krawczyk

3. „Grube chude lata” fagot: Wojciech Front

4. „Zdrowia, pieniążków” trąbka: Jarosław Spałek

5. „Absolutna flauta” skrzypce: Tomasz „Muchaviolin” Mucha

6. „Nie mieli farta” (ft. Masia) gitara: Mateusz Szczypka

7. „Akustyk” skrecze: DJ Eprom

8. „Słowa” (ft. Karo Glazer)

9. „Piastów gród” saksofon: Paweł Piec

10. „Walet pik” (ft. Dominika Majewska) skrecze: DJ Hopbeat

11. „Dusze uszyte są z pięknej pogody” trąbka: Jarosław Spałek

12. „Wolny ziomek” (ft. Kuba Knap, Biak) gitara: Tomasz „Serek” Krawczyk, trąbka: Jarosław Spałek

Skorup