Ruszył preorder płyty Kleszcza

kleszcz

Kanał MaxFloRecTV został wczoraj tj. 12 lipca wzbogacony o klip do najnowszego utworu Kleszcza pt. „Przestrzeń”. Kawałek jest drugim singlem pierwszego solowego albumu rapera „Czerń i biel”. Równocześnie z wideoklipem wystartowała przedsprzedaż płyty na stronie wydawcy.  

– Płytę dedykuję rodzinie, wszystkim zagubionym na palecie barw swoich emocji, a przede wszystkim żonie i synowi, którzy są jasną stroną mojej duszy – mówi Kleszcz.

„Czerń i biel” to metaforyczne zestawienie jasnej i ciemnej strony duszy. Przeciwieństwo to zostaje przedstawione w formie muzycznej. Na albumie znajduje się 12 utworów, a wśród nich nuty lżejsze, przyjemniejsze w odbiorze oraz wymagające i trudne.

Razem z uruchomieniem przedsprzedaży pojawił się drugi singiel. „Przestrzeń” to drugi utwór z płyty po „Mówili mi”. Autorem teledysku jemu towarzyszącego jest grupa Icon Art. Bit do utworu wyprodukował natomiast Doon. Jest to 1. numer Kleszcza, do którego muzykę stworzył właśnie ten producent. Oprócz niego wśród producentów, z którymi Kleszcz po raz pierwszy podjął współpracę są jeszcze: Victor V i Greg. Stawkę bitmakerów na płycie „Czerń i biel” uzupełniają: DiNO oraz Stahu.

 

Premiera albumu „Czerń i biel” przewidziana jest 14.09 br., w przeddzień 30. urodzin Kleszcza.