Premiera albumu SONAR – Torino

Fani muzyki alternatywnej powinni ucieszyć się na wieść, że 23 marca na półki sklepowe trafił drugi krążek zespołu SONAR zatytułowany Torino. Mimo identycznego składu, album ten to całkiem nowe oblicze zespołu. Torino to bardziej klubowe i taneczne wydanie grupy. 

Od premiery debiutanckiego trip-hopowego albumu pt. Pętle na którym gościnnie udzielił się m.in. Ten Typ Mes, Ras, Holak i Otsochodzi minęło półtora roku. Zespół po tym czasie wraca z jedenastoma nowymi utworami w nieco innej konwencji. Wokalistka Lena śpiewa po angielsku, a sam album ma nieco klubowe brzmienie.

Wśród gości na płycie znajdziemy Milesa Bonny, rapera Squaira Blaqa oraz znanego z duetu Małe Miasta Holaka. Za teksty tym razem odpowiada kilka osób – Mateusz Holak, Wanda Berger, Arek Sitarz (Ras) oraz Lena, która napisała teksty do anglojęzycznych utworów.

Skład zespołu Sonar to wokalistka Lena Osińska, odpowiadający za muzykę Łukasz Stachurko, i instrumentaliści Rafał Dutkiewicz – perkusja oraz Artur Bogusławski – klawisze.

Zespół zadebiutował w 2016 roku, a ich album został bardzo dobrze przyjęty przez recenzentów i słuchaczy.

Tracklista Torino:

1. Listen Up
2. Face the Sun feat. Miles Bonny
3. Lost & Found
4. Hidden Garden
5. Obok feat. Holak
6. Odkrywam
7. Lżej
8. Waitin’
9. Nie Słuchaj
10. Simple feat. Squair Blaq
11. Lie Still

Na kanale YouTube-owym wytwórni U Know Me pojawił się odsłuch albumu.