Pokahontaz ujawnia kulisy powstawania klipu z Kalibrem 44

Na kanale MaxFloRecTV można obejrzeć making of teledysku do utworu 404, od Pokahontaz gdzie gościnne zwrotki zostawił Kaliber 44. Klip spotkał się z ogromem pozytywnych komentarzy, teraz możecie zobaczyć jak powstawał.

Takich Katowic nie znacie! Miasto z „Incepcji” w nowym klipie Pokahontaz i Kalibra 44, Katowice nocą zachwycają w klipie Pokahontaz i Kalibra 44 czy Magiczne Katowice w najnowszym klipie rapowych legend. Kaliber 44 i Pokahontaz znowu rządzą! – to tylko niektóre z nagłówków, które pojawiły się w mediach tuż po premierze teledysku promującego album „REset”. Już od chwili publikacji klipu do „404” do jego twórców zewsząd docierały słowa uznania za realizację niecodziennego wideo z Katowicami w tle. Nie mogło być jednak inaczej, jeśli przy mikrofonie spotkali się wspólnie Rahim z Fokusem i Abradab z Joką

Do przekształcenia Katowic w futurystyczne miasto rodem z filmu science-fiction przyczynił się w głównej mierze AleksanderKopruchKozłowski z grupy Przedmarańcza. – W teledysku w którym wszystko jest z góry zaplanowane w scenariuszu, praca na planie ogranicza się mniej więcej do jednego dnia zdjęciowego na jedną osobę. Do tego dochodzi praca z dronem. W praktyce na planie spędziliśmy 6 dni, później był miesiąc bardzo intensywnej postprodukcji – wspomina reżyser. 

Oprócz raperów w teledysku istotną rolę odegrały poszczególne lokalizacje Katowic. Charakterystycznym momentem dla „404” są ujęcia w tramwaju, w którym pojawił się Joka. Tak współpracę wspomina rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A., Andrzej Zowada: – Reżyser klipu zgłosił się do nas z dość trudnym do zrozumienia zamysłem. Mówił jednak z takim przekonaniem i przedstawiał swoją wizję tak sugestywnie, że zrozumieliśmy, iż w jego głowie ten obraz już funkcjonuje. Takim ludziom się nie odmawia.

 

Utwór „404” to 7. singiel pochodzący z albumu „REset”. Wydawnictwo jest 4. w dyskografii płytą Pokahontaz, ale 1., na której artyści wracają do oldschoolowych bitów. Krążek wyprodukował wrocławski duet White House, czyli Magiera i Laska. Ten pierwszy odpowiada również za miks płyty. Masterem zajął się natomiast DJ Eprom. Premiera albumu odbyła się 1 grudnia 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *