Pierwszy singiel promujący album Pjusa!

 

 

Oto i jest pierwsza odsłona ghostwriterskiego projektu „Słowowtóry”. Od samego początku był on obciążony wieloma znakami zapytania i najważniejszym pytaniem „Czy to się uda?”.

Udało się. Na pierwszy ogień poszli Spinache i Kortez (debutujacy jako duet). Tekst jest autorstwa oczywiście Pjusa. Muzyka to dzieło Szoguna, a skrecze Dj’a Black Belt Grega. Natomiast teledysk do „Coffee Paste” reżyserował jest Mateusz Holak.

 

 

 

 

Pjus o utworze:

„COFFEE PASTE – (fraz.) coś letniego, bez wyrazu, zjadającego własny ogon. (por. odgrzewane kotlety). Jak każdy z tytułów na tej płycie, COFFEE PASTE jest grą słów – nowym związkiem frazeologicznym rzucającym światło na pewne zjawiska i nadającym im nazwę. Tym razem chodzi o pewną powtarzalność w naszej kulturze/codzienności, o artystów, zachowania, poglądy, którymi wręcz na siłę chcemy się wyróżnić od reszty. Chcąc być lepsi i zdystansowani szukamy przesadnie offowych pomysłów. To tak jak z tworzeniem/zamawianiem coraz bardziej wymyślnych kaw – dochodzimy do wniosku, że coraz mniej tej kawy w kawie, a samo mieszanie jej nie ulepszy. Nowatorskie rozwiązania w końcu i tak stają się mainstreamem, który wszyscy naśladują i kopiują.”