W tym roku mija dwadzieścia lat od premiery albumu „Koniec żartów”. Łona tą płytą zadebiutował na szerokiej scenie i dał poznać się fanom z niebanalnego stylu, który mocno wyróżniał się na tle innych raperów w tamtym okresie. Tą okrągłą rocznicę Łona i Webber postanowili świętować na 27. Pol’and’Rock Festival.

Łona od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości – poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego), poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów), aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT). To tylko część nietuzinkowych pomysłów realizowanych przez szczecińskich artystów; tylko oni mogą napisać do prezydenta Iranu list proponując mu konsumpcję napojów wyskokowych, potraktować poczciwy kaloryfer jako pretekst do metafizycznych rozważań bądź sprowadzić do wspólnego mianownika Witolda Gombrowicza z Azealią Banks.
Raper nie oszczędza nikogo, ze sobą włącznie. Webber brawurowo podpiera się elektroniką, wykorzystuje żywe instrumenty i choć nie ściga się z trendami, przekonuje, że wie, co w muzyce piszczy, stuka, klekocze i powarkuje. Wszystkie kompozycje utrzymane ą przy tym w hiphopowych ryzach, wyważone i przemyślane. Tu nie ma przypadkowych dźwięków, zaś współpraca między raperem i producentem jest podręcznikową definicją twórczej chemii. „Nawiasem mówiąc” zostało doskonale przyjęte przez krytykę – od branżowych portali po tygodniki opinii.
Ósme wydawnictwo formacji, minialbum „Śpiewnik domowy”, ukazał się w 2020 roku i uplasował się na pierwszym miejscu listy OLiS. Po raz kolejny kawałki są pełne trafnych obserwacji, erudycyjnych zabaw słowem i znakomitych sampli.
Kipiące sceniczną energią koncerty Łony i Webbera od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Artyści występowali na wielu największych festiwalach w naszym kraju Przystanek Woodstock, Heineken Opener, Off Festival, Coke Live Festival, Hip Hop Kemp, Męskie Granie.
Formacja zaprezentowała się na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 2016 roku. Koncert został entuzjastycznie przyjęty przez publikę i stał się dowodem na to, że Festiwal jest otwarty na różne gatunki muzyczne.
W tym roku Festiwal Pol’and’Rock ma formę hybrydową, a tych, którzy nie zdobyli wejściówek na wydarzenie, zapraszamy na transmisję koncertów i spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych, która będzie dostępna, między innymi, na YouTube, Twitchu i Facebooku.