Opał oczyszcza energię jak święte drzewo

„Palo Santo” to tytuł trzeciego singla promującego album Opała i Gibbsa pt. „Połączenia”. Album trafi do sklepów 23 czerwca. Wcześniej do sieci trafiły kawałki „Odbierz mnie” i „Bletka”

„Już od kilku lat marzyłem o tym i kminiłem jak połączyć rapowe brzmienie z psytrance. Pierwszy raz też bez żadnych barier mogłem wyreżyserować klip w którym jedynym ograniczeniem była nasza wyobraźnia. Za to mega wdzięczność” – napisał na swoim profilu Opał.

Track stylistycznie rożni się od poprzednich singli. Raper serwuje swoim słuchaczom mocno elektroniczny bit gibbsa, które mocno wkręca się w ucho słuchacza.

Opał i Gibbs pracowali przez ostatni rok nad 12 – numerowym albumem pod tytułem “Połączenia’’. Utrzymanym w konwencji MC/Producent.

Charakter jak i klimat utworów na albumie będzie połączeniem sinusoidy emocji rapera, zamkniętej w precyzyjnie dopracowanych lirycznie tekstach oraz niezwykle melodyjnych dźwięków, stworzonych przez Gibbsa. Jak mówił sam Opał, obaj Panowie tworzą muzykę, która jest jednolita w swoim nostalgicznym stylu, a każdy z nich ma inne flow smutku.
To właśnie nadaje wyjątkowego wydźwięku utworom.

Artysta zapytany o znaczenie albumu w prywatnym kontekście mówi nam o tym, że inspirują go więzi (połączenia) między ludźmi, ponadzmysłowe emocje i strefa duchowa każdej, żywej istoty, bez względu na religię, miejsce zamieszkania,
czy poglądy polityczne. Raper wierzy, że każdy jest zlepkiem emocji, stworzonym w określonym celu, stanowiący część otaczającego nas świata. Bo wszyscy jesteśmy połączeni.

W warstwie lirycznej znajdziemy odniesienia do codziennych czynności związanych z używaniem telefonu oraz spłycania relacji międzyludzkich, przez budowanie dystansu,
w uzależnieniu od technologii. Dzięki dualizmowi przekazu, każdy odnajdzie swoją odpowiedź na pytanie, co kryje
się za słowami utworów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *