O.S.T.R. i Meek, Oh Why? przełamują tabu śmierci

O.S.T.R., Abelard Giza, Polskie Znaki, Vito Bambino, Michał Szpak, Meek, Oh Why?, Matylda Damięcka, Klub Komediowy, Dj Kebs – to tylko niektóre gwiazdy festiwalu, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Festiwal Rzeczy Ostatnie startuje ze swoją pierwszą edycją.

Wydarzenie porusza tematy tabu jakimi są odchodzenie, śmierć, strata i żałoba. Koncerty, przedpremierowe, pokazy filmowe i stand-up to wydarzenia, które w dniach 30 października – 1 listopada zagoszczą w nowo otwartej przestrzeni Fabryki Norblina. To wszystko, by oswoić jeden z większych lęków towarzyszących nam od narodzin, aż po… śmierć

Chcemy to zrobić poprzez kulturę: pokazy przedpremierowe filmów uznanych twórców związane z tematem, lekkie formy teatralne, stand-up i koncert z udziałem gwiazd. Festiwal Rzeczy Ostatnie to pierwsza tego typu impreza w Polsce, realna alternatywa dla halloweenowych zabaw i tradycyjnych koncertów zaduszkowych. Impreza ważna i potrzebna, gdyż istnieje w tym temacie ogromna luka. Nie ma się czego bać. Zapełnimy ją razem. – mówi Radek Łukasiewicz, jeden z występujących artystów, który także współtworzy festiwal programowo.

W muzyczną podróż zaprosi również uznany raper O.S.T.R., który podzieli się z widownią własną historią o tym, jak to jest poczuć, że można wszystko stracić.

To pierwsza edycja festiwalu, ale organizator zapowiada już kontynuację. Nie wyklucza także rozszerzenia programu o panele dyskusyjne, warsztaty i spotkania ze specjalistami oraz kolejne ambitne pozycje ze świata sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.