Mustafa prezentuje album „Simsalabim”

Maciej “Mustafa” Żurawski, rodowity Wrocławianin, zajmujący się tworzeniem muzyki od ponad 15 lat. Szerszej publiczności może być znany z debiutanckiej i ostatniej płyty składu „ADHD”, który współtworzył wspólnie z Freonem, Strachem i Opiatem.

Po wydaniu płyty drogi członków zespołu rozeszły się i Mustafa rozpoczął prace nad solowym materiałem, który w całości powstał we wrocławskim studiu nagrań – Grasshopper.   Mustafa jest jednym z współtwórców wspomnianego miejsca, przez które przewinęło się wielu artystów zarówno z podziemia jak i mainstreamu polskiej sceny hip-hopowej.

Jak łatwo policzyć prace nad albumem, pt. „Simsalabim” trwały bagatela siedem lat. Był to burzliwy okres, zdominowany przez uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Odbicie związanych z tym emocji, sytuacji i abstrakcyjnych przeżyć usłyszeć można w utworach tworzących jego solową płytę. Zakończenie prac nad albumem zbiegło się z rozpoczęciem terapii i odcięciem się od dotychczasowego stylu życia.

Za oprawę muzyczną odpowiedzialni są w większości Gauz, pMx oraz Panama, który doprawił całość swoim niepowtarzalnym, gitarowym sznytem . Na płycie pojawia się również gościnnie beatmaker KR1S. Trudno jest jednoznacznie zdefiniować dźwięki docierające do słuchacza. Znajdziemy tam hip-hop, rock, blues i muzykę elektroniczną. Jedenaście utworów tworzy oryginalny kolaż doskonale odzwierciedlający atmosferę towarzyszącą powstawaniu płyty i sinusoidę emocjonalną wokalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.