Miuosh opowie o albumie „Pieśni Współczesne”

W Dniu Polskiej Muzyki gościem spotkania z cyklu Premiera online będzie Miuosh. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska, a okazję stanowi premiera albumu „Pieśni Współczesne”, czyli wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Miuosha.

To projekt przełomowy, w którym potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystającą z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna.

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”. Podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie niezapominającymi o szacunku dla tradycji.

Miuosh – piątek, 1 października, godz. 18:00

„Pieśni współczesne” reinterpretują historie, które można było usłyszeć już w tradycyjnym repertuarze Zespołu „Śląsk”. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. Wykonywane są przez najlepszych i najciekawszych wokalistów współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej w Polsce (Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Miuosh, Jakub Józef Orliński czy duet Kwiat Jabłoni) z towarzyszeniem chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Projekt angażuje łącznie ponad 140 muzyków i wykonawców.

Dla liczącego niemal 80 lat Zespołu „Śląsk”, który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń. Tym razem nie będzie wypełniał jej rapem – jego teksty zaśpiewają najlepsi polscy wokaliści, których zaprosił do współpracy, nie oglądając się na podziały gatunkowe czy jakiekolwiek ograniczenia i stereotypy.

Na spotkanie z Miuoshem zaprasza Empik wspólnie z Fandango Records oraz Going.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.