Miętha zaprezentowała wyczekiwany singiel “Kumitsu”

Tłusty, wykręcony i mocno buja… takimi słowami można określić najnowszy singiel. “Kumitsu” jest dla warszawskiego duetu powrotem do pogodnej, przewrotnej bitowo i tekstowo odsłony. Z tej strony zresztą Panowie dali się poznać za sprawą debiutanckiego “Audioportretu” wydanego w 2019 roku (za który zgarnęli nominację do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku – przyp. red.).

Pozwoliłem sobie na zmodyfikowanie swojej barwy głosu na bardziej nosową i bardzo spodobał mi się ten zabieg. Naszym zdaniem to bardzo zwiewny numer, z dystansem, humorem i przetłustym bitem – opowiada Skip, ½ zespołu Miętha.

Piosence towarzyszy teledysk w reż. Michała Pańszczyka (THEDREAMSstudio). Klip z udziałem Vito Bambino i Wojtka “Łozo” Łozowskiego z zespołu Afromental już teraz możecie zobaczyć na kanale Asfalt Records na YouTube.

Miętha to duet, tworzą go raper Skip i producent AWGS. Zespół oferuje świeże,  charakterystyczne i organiczne granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Obaj muzycy za sprawą debiutanckiego “Audioportretu” dostarczyli wspólny, spójny i komplementarny materiał, pretendujący zdaniem Asfaltu do debiutu roku. Z kolei w czerwcu br. miała miejsce premiera mini albumu duetu – “Szum” to zestaw 7 luźnych kompozycji i podziękowanie dla fanów wyczekujących nowych utworów przed drugim pełno grającym wydawnictwem “36,6”, którego wydanie planowane jest na 2021 rok.