Mes wypuszcza singiel i prezentuje okładkę nowej płyty

TEN TYP MES – ała_kwadrat

 

 

Już niewiele czasu dzieli nas do premiery 10 płyty Tego Typa Mesa. „AŁA” ujrzy swiatło dzienne 4 listopada tego roku. Raper wczoraj oficjalnie zaprezentował okładkę albumu, a dziś uraczył nas kolejnym singlem.

„Wiedzą” to kolejny utwór promujący nowy longplay artysty. Jest zupełnie inny od pierwszego kawałka „Nieiskotne”, w którym gościnnie słyszymy Izę Lach. Mes definitywnie odróżnia cios od wroga i cios od kumpla. Ten drugi, co słychać wyraźnie w singlu, trudno przyjąć obojętnie. Czego zatem spodziewać się po płycie? Raper mimo dużego dorobku za każdym razem zaskakuje nas kolejnym materiałem, na pewno tym razem nie będzie inaczej.

Za kompozycję odpowiedzialny jest Jacek Lachowicz (m.in. z zespołu Ścianka), natomiast produkcyjnie i rytmicznie wyżył się Mateusz Gudel. Miksem i masteringiem zajęli się przedstawiciele Alkopoligamii Szogun i RAU.

 

 

Jeśli chodzi o okładkę nowego albumu, Mes krótko wyjaśnia:

Okładka „AŁA.” nawiązuje w sposób symboliczny do treści albumu. Aleksander Żurkowski ustawił plan fotografii u mnie w domu. Ból, odpowiedzialność za innych, niedopasowanie akwarium do ryby, troska o człowieka kontra troska o zwierzę, wreszcie układ rąk, sugerujący, że szykuję się do wymagającego lotu. Zdjęcie czerpie siłę wyrazu z przyjaźni. Znamy się z Olkiem od przedszkola, ten szpak dobrze mnie rozumie i wie jak uchwycić to przez obiektyw. Golden touch dołożył Mateusz Holak.