Mejson w MaxFloLabie

 

Z okazji pierwszego dnia wiosny MaxFlo zapewnia słuchaczom powiew świeżości, a mianowicie nowego zawodnika pod szyldem MaxFloLabu – Mejsona.

Choć to młody, zaledwie dwudziestojednoletni raper, ma na swoim koncie już 3 mixtape’y. Występował przed Małpą, Tede czy Jareckim & BRK. Pojawił się gościnnie m.in. na najnowszej płycie Czeskiego i na Stopach i werblach” Christofera Lucy. 3 lata temu wygrał hip-hopowy przegląd „Siła Słowa”.

 

Potrafi odnaleźć się zarówno na oldschoolowych, samplowanych podkładach, ale także na nowoczesnych produkcjach. Dowodem na to drugie jest chociażby nasza dzisiejsza premiera – mówi o Mejsonie Robert Boćwiński, koordynator inicjatywy MaxFloLab, której celem jest promowanie mniej znanych artystów, zasługujących na uwagę szerokiego grona odbiorców.

 

Wczoraj (21.03) na kanale MaxFloRecTV ukazał się drugi singiel Mejsona„Awangardi Flow”, zwiastujący jego debiutancki longpaly. – Będzie to album koncepcyjny i zdecydowanie „na słuchawki” – zapowiada nowy członek MaxFloLabu – Fani imprezowych i wesołych numerów będą zawiedzeni – dodaje.

 

 

Za produkcję muzyczną utworu odpowiada BeJotKa. Realizacją teledysku zajął się Michał Sulich z grupy filmowej Salty Skills Films. Debiut Mejsona w MaxFloLabie zatytułowany będzie „Ludzkie domino”.

 

*****

Mejson, a prywatnie Szymon Trębacz – dwudziestojednoletni raper undergroundowy z Krapkowic (woj. opolskie).

 

Ze środowiskiem hip-hopowym związany od najmłodszych lat, gł. za sprawą starszego brata TuZoNA i jego ekipy Z.U. (Zwróć Uwagę). Już jako trzynastolatek wydaje mixtape „Trzy”, którym zwraca na siebie uwagę w okolicznych kręgach muzycznych. W 2010 r., mając zaledwie 14 lat, raper supportuje Małpę i Jareckiego & BRK.

We wrześniu 2012 r. publikuje mixtape „Nie prowokuj!”, wciąż poszukując własnego stylu – jego twórczość cechuje duża różnorodność. Stale poszerza jednak grono słuchaczy.

 

Niespełna 2 lata później artysta prezentuje trzeci mixtape, ale pierwszy dostępny w wersji fizycznej, zatytułowany ironicznie „Rap o rapie”. Do sieci trafiają promujące go teledyski do numerów: „Sanszajn/Kurier/Leć w chooy” oraz „Progress”. Oba obrazy realizuje zaprzyjaźniona z artystą ekipa LaboratoryCam.

 

W maju 2014 r. ukazuje się klip do utworu „Ile jeszcze” nagranego z Arcim. Numer promuje krapkowicką imprezę charytatywną i zostaje bardzo dobrze przyjęty. We wrześniu tego samego roku Mejson udostępnia kolejny teledysk, tym razem do utworu „Wymagania” produkcji BeJotKi.

 

Rok później Mejson prezentuje teledysk do utworu „S.O.S.”. Za warstwę muzyczną singla odpowiada jego przyjaciel TOD. Tym wideo raper już oficjalnie zapowiada rozpoczęcie prac nad czwartym albumem. 2014 r. kończy się dla niego sukcesem – w grudniu zajmuje I miejsce w przeglądzie hiphopowym „Siła Słowa” w Kędzierzynie-Koźlu. Na imprezie obecny jest Rahim, który dostrzega potencjał artysty.

 

Jesienią 2015 r. Mejson zostaje laureatem konkursu „Feat. Christofer Luca” na zwrotkę na płytę producencką Christofera Lucy. Mejson dogrywa się do numeru „Politycy”. Na trackliście albumu „Stopy i werble” znajduje się m.in. wśród takich artystów, jak: Rahim, Fokus, Zeus, Bob One, Bas Tajpan, Buka, K2, Skorup, BU, Kleszcz, Nerwus, Puq czy Bejf.

 

 

 

Kolejne miesiące mijają pod znakiem publikacji pojedynczych utworów z serii „#BULLETS”, gościnnych zwrotek (m.in. Czeski, Niebezpieczny Gen) i koncertów (głównie w okolicznych miejscowościach).

 

W marcu 2017 r. na kanale MaxFloRecTV pojawia się utwór pt. „Ekobilans”. W tym samym miesiącu trafia tam klip do utworu pt. „Awangardi flow”. Premierze towarzyszy oficjalne przyjęcie Mejsona do grona zawodników inicjatywy MaxFloLab.

 

(Na podstawie materiałów prasowych opracowanych przez: Kajetana Balcera oraz Roberta Boćwińskiego)

One thought on “Mejson w MaxFloLabie”

  1. Ostatnio szukałam czegoś nowego, żeby trochę sobie odświeżyć playlistę, tego jeszcze nie słyszałam. Podoba mi się. Dzięki za wpis :)

Comments are closed.