MaxFloLab: Drozda nowym rekrutem. „Naga bragga” w sieci

Drozda nowym rekrutem w MaxFloLabie. Fot. Krystian Rakszawa

Na MaxFloRecTV możemy zobaczyć od dziś pierwszy klip Drozdy. Raper jest kolejnym tzw. rekrutem hip-hopu w MaxFlo. „Naga bragga” to zwiastun jego mixtape’u pt. „Wylot z gniazda”, który ukaże się jeszcze w tym roku.

 

– Jakkolwiek się to dalej nie potoczy, czuję, że wbijam z czymś nowym, świeżym – komentuje raper – Przekażę dużo treści, nie wychodząc z formy. Przewiduję dużo gier słownych – zapowiada „Wylot z gniazda”, swój pierwszy mixtape w MaxFloLabie.

Drozda (właśc. Adrian Drozda) – polski raper undergroundowy, rocznik ’93, ur. w Świnoujściu, aktualnie zam. w Poznaniu.

Pierwsze teksty pisze już w 2009 r., ale słuchacze poznańskiego podziemia znają go od 2013 r., gdy z MC Mirasem Gunnerem zakłada RPZK Studio, które tak naprawdę jest jedynie mikrofonem w szafie. W takich warunkach powstaje pierwszy solowy mixtape rapera, „Miszmasz”. W roku 2014 poznaje MC z Konina, Fozzfora. Wspólnie z nim i Mirasem zawiązuje kolektyw, który 2 lata później własnym sumptem wydaje mixtape „Emsilepsja”.

W 2015 r. Drozda prezentuje swój nowy materiał w MaxFlo. Jego „demówka” zwraca uwagę samego Rahima, a następnie dochodzi do tego, że Christofer Lucy, który wówczas pracuje nad materiałem producenckim, zaprasza Drozdę na swój album. W marcu 2016 r. ukazują się „Stopy i werble” z utworem „Alcaya” Drozdy. Raper pojawia się na jednym krążku m.in. wśród takich artystów, jak: Rahim, Fokus, Zeus, Buka, K2, Bob One, Nerwus czy Bas Tajpan. Po tej premierze MaxFlo postanawia przyjąć Drozdę w poczet rekrutów hip-hopu inicjatywy MaxFloLab.

Drozda - WYLOT Z GNIAZDA - okładka mikstejpu. Autor - Dawid Borowski

Przypomnijmy: MaxFloLab to inicjatywa promująca tych mniej znanych, ale wyróżniających się spośród reszty artystów. Dzięki niej poznaliśmy m.in.: K2, Kleszcza czy Bejfa. MaxFlo zapewnia im szeroko pojętą promocję. Najlepszym oferuje wydanie krążka „na legalu” – na co największy wpływ mają odbiorcy.

 

– Widzowie MaxFloRecTV udzielają nam informacji zwrotnej poprzez „łapki” w górę lub „łapki” w dół pod klipem danego rekruta. Piszą też komentarze na YouTubie i Facebooku. Wysyłają maile i głosują na swojego faworyta www.MaxFlo.pl w zakładce Lab – mówi Robert Boćwiński, koordynator akcji. – Jeśli można mówić o alternatywie w hip-hopie, to takie jest właśnie MaxFloRec. Najnowsza propozycja na MaxFloRecTV może zaskoczyć naszych stałych odbiorców. MaxFloLab rządzi się jednak innymi prawami. Nie boimy się eksperymentów. Tym razem postawiliśmy na bardzo charakterystycznego reprezentanta nowej szkoły rapu – dodaje.

A jak wam się podoba świeżynka MaxFloLab? Zachęcamy do sprawdzenia klipu i komentowania!