Materiał pełen wpadek, czyli EP-ka „Kiksy” Julii Miki

Kiks – 1. chybione uderzenie w piłkę lub kulę bilardową; 2. pomyłka, fałsz przy wykonywaniu utworu muzycznego; 3. błąd, niewłaściwe posunięcie. Czy taki właśnie jest najnowszy materiał Julii Miki? Sama artystka przekonuje nas, że tak. Rapowo-alternatywne Kiksy są pierwszą solową EP-ką młodej wokalistki.

Album jest storytellingową, ale i osobistą opowieścią o młodych, zagubionych w swoim światku ludziach, którzy stoją przed swoimi wyborami.

Do trzech pierwszych utworów muzykę stworzył Lazy Rida Beats, a do czwartego Mike Johnson (producent m.in. Eluwiny Kacpra Blonsky’ego oraz numerów FANKI, Petera Kukulskiego, czy Lil Masti). Za nagrania i mixy odpowiedzialny jest Adam Romański, a za okładkę Aleksandra Goldmishn.

Julia Mika to wokalistka, raperka oraz studentka aktorstwa w Szkole Filmowej w Łodzi, która ma na swoim koncie parę zróżnicowanych projektów. We współpracy z Kontaur wydała dwie elektro-popowe EPki Read the Light i Fragile Bonds, z Ćmą Mać rockowo-funkowo EPkę Ta płyta nie jest objęta rezerwacją miejsc. Występuje w koncertowym składzie rapera Iggy’ego Not Popa i razem z nim jest współzałożycielem krakowskiego, rapowego kolektywu Wyższy Pułap. Z łódzkim duetem produkcyjnym TRRIM., wydała niedawno singiel Tabu, a na swoje urodziny muzyczny testament Sto lat. Na początku 2020 roku My Name Is New wytwórni Kayax wydało jej singla Dancing w sanatorium. Po roku Mika wraca do swojego solowego projektu , czego efektem są Kiksy.