Mario Kontrargument: „Bity wybitnych polskich producentów brzmią niemal identycznie”

„To jest styl flow oryginalność; I dużo pracy tu nic nie ma za darmo” – zarapował Eldo w kawałku „Styl flow oryginalność” na płycie „27”. Mimo że od premiery albumu minęło 14 lat, to oryginalność wciąż jest problemem w hip hopie.

Uwagę na to zwrócił Mario Kontrargument, który nie szczędzi słów na temat producentów bitów. „Od jakiegoś czasu zmieniła się definicja produkowania bitów, ponieważ nie wymaga to już bycia oryginalnym czy kreatywnym. Na całym świecie na jednego rapera przypada dwóch producentów, przez co podaż jest ogromna, a koledzy raperzy dostają dziesiątki maili od obcych ludzi którzy chcą im wciskać bity niemal za darmo.” – pisze na swoim profilu Mario Kontrargument

Jednak jak dodaje całkowicie się tym nie przejmuje „Mam totalnie wyje***e że ktoś w Polsce ściąga loop, który został użyty już milion razy i kręci wyświetlenia”.

Niejednokrotnie można przeczytać komentarze świadomych słuchaczy, którzy również jak Mario Kontrargument krytykują współczesne podejście do produkcji muzyki. Dotyczy to nie tylko warstwy melodyjnej, ale również „nawijki na majku”. Osoby, które są w środowisku hip hopowym od dawna wiedzą, że taka sytuacja nie jest nowością.

„Jeżeli ktoś się zgubił w gąszczu gówno tajp bitów i szuka czegoś bez melodii uzytej już 790 razy, zapraszam do siebie. Ja chętnie pomogę, doradzę i wyjaśnię.” – kwituje Mario Kontrargument.

Producent współpracował m.in z Klarenzem. Tworzy nie tylko rapowe bity co pokazał m.in na albumie UPHO