tato hemingway

Kamil Pivot jako Tato Hemingway

tato hemingway

Na polskiej rap scenie możemy znaleźć wielu ojców. Wielu z nich na swoich płytach nawiązuje do bycia rodzicem i swoich dzieci na płytach, ale czy któryś poświecił swoim dzieciom całą płytę? Otóż tak, to Kamil Pivot, który zadebiutował płytą pt. Tato Hemingway.

 
Kamil Pivot, nie jest dobrze znaną postacią, stał się bardziej rozpoznawalnych dla „wtajemniczonych” po gościnnym wystepie na producenckim albumie Quiza – Po feacie u Quiza jakieś 12 osób pytało o to, kiedy kolejne kawałki. Ciekawe czy jeszcze żyją, bo jeśli tak, to coś dla nich mam – mówi Kamil Pivot
 
Na mini albumie pt. Tato Hemingway można znaleźć numerów na którym Kamil miał zamiar opisać swoje życie – Pisałem numery o tym, co u mnie słychać, a że słychać głównie dzieci, to i o nich jest na tej płycie najwięcej. Zależało mi na tym, żeby to był raczej luźny i lekki materiał. Kiedy powiedziałem Urbkowi, jakie kawałki chcę nagrać i jakich bitów bym potrzebował, on odpowiedział: „ok, czyli taki Tato Hemingway?” I tak już zostało. – wyjaśnia Kamil Pivot

Poligrafią dla Pivota zajął się najlepszy grafik jakiego mógł wyśnić – jego 6 letni syn Tadeusz. 

Album Tato Hemingway dostępny jest za darmo do pobrania ze strony autora www.kamilpivot.com. Dostepna jest takze na YouTube (odsłuchowi towarzyszy osobliwe video na którym Kamil przez 30 minut…. prasuje ubrania) i innych serwisach streamingowych.
 
Płytę można zakupić również we wersji fizycznej. – Debiut wydaje się tylko raz w życiu. Pomyślałem, że warto wykorzystać zamieszanie, które zrobiło się wokół tego projektu i przekuć je w jakieś namacalne dobro. Postanowiłem wesprzeć program dożywiania dzieci Pajacyk prowadzony już od wielu lat przez Polską Akcję Humanitarną. Każdy kupiony przez Was egzemplarz „Tato Hemingwaya” finansuje jeden posiłek dla programu Pajacyk. Wpłacam 4 zł na konto PAH za każdą sprzedaną płytę. Jest to średni koszt szkolnego obiadu dla jednego dziecka.
 
W ciągu tygodnia od premiery sprzedało się ponad 200 egzemplarzy „Tato Hemingwaya” co oznacza, że ponad 200 dzieciaków, których rodzice nie mają kasy, zje sobie ciepły obiad w szkole – poinformował Kamil Pivot na swoim Facebooku.
 
Album Tato Hemingway to bardzo dobry i przyjemny materiał warty sprawdzenia. Luźne a zarazem klasyczne brzmienie bitów Urba, z życiowym, szczerym i prawdziwym przesłaniem Kamila Pivota nadaje oldschoolowy sznyt albumowi. Starzy wyjadacze, którzy wychowali się na rapie, a aktualnie pozakładali rodziny z łezką w oku posłuchają albumu przypominającym im ich hip hopowe czasy, a zarazem dzisiejsze życie.
 
Gorąco polecamy sprawdzenie całego materiału