Hermes prezentuje Łódzki Charakter

„Zatracić siebie i swój potencjał jest w tym mieście łatwiej, niż gdziekolwiek indziej” – pisze Hermes. Utwór „Łódzki Charakter” to hołd dla wszystkich łodzian, którzy wbrew lokalnej grawitacji rozwijają to, w czym są najlepsi i mają w sobie wystarczająco dużo samozaparcia i charyzmy, żeby iść prosto po swoje, bez względu na wszystko.

Kawałek promuje album Czarna Kawa. „Naobiecywałem, że w tym roku puszczę 2 płyty i pierwsza w sumie powoli się dopina, ale nie wszystko z poprzedniej zostało opublikowane” – pisze na swoim profilu Hermes. Jak dodaje utwór Łódzki Charakter jest jego ulubionym z płyty.

Na swoim albumie Hermes stawia na treść, ale przykłada znacznie większą wagę do formy. Jest to 10 utworów o zróżnicowanej tematyce oraz brzmieniu, nad którymi raper pracował przez ostatnie 1,5 roku. Płyta jest osobistym dziełem, gdzie gościnnie udzielił się jedynie DJ Flip, a za warstwę muzyczną odpowiada QB oraz SkyZ. Wydanie fizyczne jest ściśle limitowane i zawiera bonusowy pakiet kart z dedykowanymi grafikami i osobistym opisem każdego utworu od autora. Każdy egzemplarz został ręcznie ponumerowany i podpisany.