FNDMN7.29 przenosi w świat klasycznej hiphopowej kinematografii

Fundament to projekt dwójki raperów z warszawskiego Gocławia. Emace i Szymon Karter opublikowali właśnie pierwszy singiel z nadchodzącego debiutu. Klasyczne staro-szkolne brzmienie utworu „To nasz rap” doskonale koresponduje z mash-upowym teledyskiem, będącym swoistą pigułką wybitnej hiphopowej kinematografii z lat 90.

Jak mówią sami artyści:

Poza warstwą tekstową na szczególną uwagę zasługuje klip, który dzięki klasycznym filmom naszego pokolenia przenosi nas do lat 90., gdy hip-hop kształtował nasze spojrzenie na życie.

Za montaż wideo odpowiedzialny jest Wigor Mor W.A., który jednocześnie opublikował go na swoim kanale YT. Muzykę wyprodukował High Flown, a o cuty zatroszczył się DJ Remb.

FNDMN7.29 to projekt powstały z inicjatywy dwójki raperów z warszawskiego Gocławia: Szymona i Emace. Dość enigmatyczna nazwa FNDMN7.29 to połączenie dwóch elementów: „FNDMN” jako akronim słowa Fundament i „7.29” jako element definicji stałej struktury subtelnej, czyli kombinacji trzech otaczających nas stałych, którym (w dużym uproszczeniu) zawdzięczamy istnienie ludzkości.

Pierwszym z inicjatorów jest Szymon – twórca Karter Studio, w którym powstawały takie projekty, jak: Wigor Mor W.A., Empiria, Bitamina czy Parzel&Siódmy. Drugim inicjatorem jest Emace – przez lata działający głównie solowo – ale również w kooperacjach z ekipami: Pewna Pozycja, Podziemny Styl, Warszawski Desant, Zjednoczony Ursynów, WSP czy WHSP.