FNDMN7.29 o hedonistycznej naturze człowieka. Poznaj singiel „Kuźnia Dusz”

W świecie materialistycznego i hedonistycznego podejścia do życia są ludzie, którzy mówią dość! Rap przez długie lata przeciwstawiał się patrzeniu przez pryzmat pieniędzy. Dziś rap wygląda zgoła inaczej, jednak wciąż powstają projektu, które chcą nawiązywać do korzeni rapu. Wśród nich jest duet FNDMN7.29, który wypuścił drugi singiel pt. „Kuźnia Dusz”. Projekt promuje debiutancką EP.

Fundament to projekt dwójki raperów z warszawskiego Gocławia. Szymon Karter i Emace opublikowali singiel – „Kuźnia Dusz”, który jest drugim z nadchodzącego debiutu „FNDMN7.29”, do którego swoją zwrotkę dograł Parzel, który znany jest m.in. z płyty nagranej z Siwersem pt. „Coś się kończy, coś się zaczyna”, a także wielu kawałków solowych. Pierwszym singlem wydanym 24.03.2021 r. był utwór „To nasz rap”, który był hołdem dla klasycznego rapu i filmów hip-hopowych z lat 90-tych.

„Kuźnia Dusz”, jak wyjaśnia Szymon Karter, opowiada m.in. o podejściu człowieka do warstwy materialnej, która oczywiście jest integralną częścią każdego z nas, ale FNDMN7.29 zwraca uwagę na to, że nie warto poświęcać wszystkiego dla sławy i pieniędzy, i że wielu ludzi w dzisiejszych czasach o tym zapomina.

Za montaż wideo odpowiedzialny jest Wigor Mor W.A. i Feliks Mirosław Mamczur. Muzykę wyprodukował Szymon Karter, a o scratch zadbał DJ Remb.

Dość enigmatyczna nazwa FNDMN7.29 to połączenie dwóch elementów: „FNDMN” jako akronim słowa Fundament i „7.29” jako element definicji stałej struktury subtelnej, czyli kombinacji trzech otaczających nas stałych, którym (w dużym uproszczeniu) zawdzięczamy istnienie ludzkości.

Pierwszym z inicjatorów jest Szymon – twórca Karter Studio, w którym powstawały takie projekty, jak: Wigor Mor W.A., Empiria, Bitamina czy Parzel&Siódmy. Drugim inicjatorem jest Emace – przez lata działający głównie solowo – ale również w kooperacjach z takimi ekipami jak: Pewna Pozycja, Podziemny Styl, Warszawski Desant, Zjednoczony Ursynów, WSP czy WHSP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.