Fisz i Emade zapraszają do swojego świata

Fisz i Emade opublikowali kolejny singiel promujący najnowsze wydawnictwo pt. „Ballady i protesty”. Utwór „Za mało czasu” to sentymentalna i nostalgiczna podróż do przeszłości. „Muzycznie jestem dzieckiem lat 90” rapuje w najnowszym utworze Fisz.

„Żyj i pozwól mi żyć, tak jak ja lubię, a lubię być żywym, martwym jeszcze nie byłem. Odwiedzam lokalne sklepy, kupuję tam pieczywo, kupuję tam pomidory. Jestem w ciągłym ruchu, naprawiam rowery tym samym miejscu od 35 lat. Od 35 lat mieszkam w tej samej dzielnicy. Muzyka jest moim narkotykiem” – rapuje Fisz.

Kawałek znajdzie się na najnowszym albumie braci. „Ballady“ zawierać będą głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję smyczkową. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. „Ballady“ to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem przyrody i naszej planety.

Druga płyta to „Protesty“. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz komentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo, zadaje pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *