Emil Blef powraca z “Przesunięcia” EP

emil blef

Emil Blef powraca na rap scenę po 11 latach od premiery swojego ostatniego albumu „Mam taką twarz, że ludzie mi ufają…Billing”. Pierwszy singiel współtwórcy Flexxipu zatytułowany „Coney Island” zapowiada konceptualną płytą „Przesunięcia”. Dziś rusza preorder nowego materiału, a także reedycji poprzedniego albumu.

Coney Island, kiczowate wesołe miasteczko jako symbol beztroski i Manhattan, podporządkowany rygorowi pościgu za stawianymi celami. Zderzenie obu tych światów odzwierciedla poszukiwania równowagi tak trudnej do osiągnięcia w dzisiejszej rzeczywistości. Z tych poszukiwań Emil rozlicza się w trakcie całego albumu, a z pomocą przychodzi mu Andrzej „Fonai” Pieszak, który odpowiada za produkcję wszystkich utworów na płycie.

Tytułowe przesunięcia to metafora wypadnięcia z prostego toru dającego komfort, na rzecz sytuacji nieprzewidzianych i nieplanowanych, a mających daleko posunięte konsekwencje. Z perspektywy dojrzałego mężczyzny, ojca czwórki dzieci, Emil opowiada o poszukiwaniu niezbędnego w życiu balansu, walce z depresją, rodzicielstwie, którego rolą jest przeprowadzenie dzieci przez pierwszy etap życia. Do tego intymnego świata rapera wciągają nowoczesne, bujające podkłady – mieszanka trapu, house’u, groove’wego hip-hopu, synth popu i elektroniki. Premiera krążka zapowiedziana jest na 29.03.2019 roku.

Na stronie Alkopoligamii można zamówić album “Przesunięcia” oraz reedycję solowego debiutu “Mam taką twarz, że ludzie mi ufają…Billing”, który uznawany jest za jeden z najbardziej niedocenianych solowych krążków.

Tracklista Przesunięcia

1. Rodney Mullen
2. Coney Island
3. Checkpoint Charlie
4. Crashtesty
5. KO
6. B.B.CH
7. Frontman
8. Stories

emil blef

Emil „Blef“ Wiśniewski – znany jako raper oraz członek popularnego zespołu Flexxip tworzonego wraz z Piotrem Szmidtem vel Ten Typ Mes, z którym wydał w 2003 album długogrający „Fach”. W 2008 r. wydał solowy album „Mam taką twarz, że ludzie mi ufają… Billing”. Obecnie jest częścią projektu muzycznego wydawnictwa Alkopoligamia.com „Albo Inaczej”, w ramach którego koncertuje z takimi artystami jak: Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski, Justyna Święs, Eldo czy Ralph Kaminski. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *