Czym jest tajemniczy projekt Pjusa?

Pjus

Od jakiegoś czasu Pjus zapowiada płytę Słowowtóry. Za pomocą profilu slowo.wtory na portalu społecznościowym Instagram.com powoli odsłania kolejne karty. Ale czym jest nietypowy projekt Pjusa pt. Słowowtóry?

Pjus w 2009 wydał debiutancki solowy album pt. „Life after deaf”. Jako pierwsza osoba na świecie nagrała pełnoprawny album z cyfrowym słuchem, niestety po premierze stan zdrowia nieco się pogorszył i jak określa sam raper „doszedł do twórczo-zdrowotnej ściany”. Można było usłyszeć to na albumie Mesa „Lepsze Żbiki”, gdzie w utworze „Ostatnio ich nie widzę” Pjus nagrał gościnną zwrotkę. Wyraźnie słychać, że głos Karola niedomaga przez co nagrywanie „stało się czasowo-fizyczną katorgą”.

Za namową Łukasza Stasiaka – jednego z filarów Alkopoligamii Pjus postanowił nagrać prawdopodobnie pierwszą w Polsce płytę gdzie wcielił się w role „Ghostwritera”. Czym jest Ghostwriting ? Pewnie znacie idee płyty producenckiej, na której producent zaprasza gości na swoje bity. Ghostwriting to nieco odwrócona formuła, na której autor zaprasza wykonawców aby zaaranżowali jego teksty.  Przez co staje się duchem przemawiającym ustami innych.

Tym oto sposobem Pjus napisał teksty, wybrał muzykę i zaprosił ponad 20 raperów i wokalistów na swój album „Słowowtóry”. Nieznana jest jeszcze lista zaproszonych osób, ale sam raper obiecał, że już wkrótce ją poznamy. Póki co pozostaje nam śledzić profil slowo.wtory na instagramie. Przykładem jak będzie wyglądać ten album jest Utwór „Dans Fakabr” z wakacyjnej płyty Molza na którym możemy usłyszeć Kube Knapa i Człowieka Orkiestre RAUa rapujących tekst w całości napisany przez Pjusa.

Z ciekawością będziemy przyglądać się temu projektowi i was również zachęcamy do śledzenia profilu na instagramie. Z pewnością jest to interesujący i ciekawy projekt. Pjus już niejednokrotnie pokazał, że mimo przeciwności losu i choroby warto walczyć i spełniać swoje marzenia. Swoim hartem ducha udowodnił, że nic nie jest wstanie stanąć mu na drodze.

 

przy albumie #SłowoWtóry pracujemy oczywiście nad takimi rzeczami jak #okładka by @jacekwalesiak, której istotnym elementem będą #teksty?. ☞??????☞ kiedyś dla mnie zrobili to @wojteksokol i @marysiastarosta, których męczyłem (dosłownie) o teksty produkowanego wtedy albumu #czystabrudnaprawda ☞zdjęcie ❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓ #ocochodzi #ocb #wtf z tym #Pjus SłowoWtóry? ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇ Po albumie #LifeAfterDeaf doszedłem do twórczo-zdrowotnej ściany. Głos też niestety zaczął niedomagać, a każde kolejne nagrywanie stało się po prostu czasowo-fizyczną katorgą. Za namową @stasiaklukasz stworzyłem pierwszą w Polsce (?) płytę typu #ghostwriting – trochę taka odwrócona idea albumu producenckiego, gdzie zamiast ”rozdawania” bitów zapraszam ludzi, by wykonali moje teksty. Więc wymyśliłem i napisałem wszystkie wersy, wybrałem do nich muzykę, zaprosiłem gości (już niebawem poznacie ich listę – a to ponad 20 raperów i wokalistów!). ————————————————— Jak to brzmi? Przykładem takiej współpracy i przedsmakiem płyty jest utwór #DansFakabr z albumu #Molza by @alkopoligamiacom z udziałem @orkiestrau i @knapiwo ➡LINK W BIO⬅ #comingsoon #alkopoligamia #2cztery7

Post udostępniony przez Pjus / SŁOWOWTÓRY (@slowo.wtory)