Czego słuchaliśmy w 2021 roku?

Zbliżający się koniec roku, to tradycyjnie czas podsumowań. Zestawienie najchętniej słuchanych utworów, artystów, artystek i podcastów jak co roku dostępne jest dzięki platformie Spotify, która sprawdziła jakie treści audio były podczas minionych miesięcy najchętniej wybierane przez ponad 381 milionów jej użytkowników i użytkowniczek.

Najpopularniejszym artystą 2021 roku w Polsce według danych Spotify został Mata. Młody raper jest także autorem najchętniej słuchanego utworu – Kiss cam (podryw roku) oraz albumu – Młody Matczak. Na liście najczęściej słuchanych artystów i artystek drugie miejsce zajęła sanah, a trzecie Sobel. Na szczycie listy znaleźli się również White 2115 oraz Lanek.

Na liście najczęściej odtwarzanych w Polsce utworów na podium znalazły się: na pierwszym miejscu wspominane już Kiss cam (podryw roku) Maty, a na drugim Fiołkowe Pole Sobla. Topową trójkę zamyka natomiast kolejny utwór Maty, czyli Patoreakcja. Na czwartej pozycji uplasowała się piosenka sanah i Vito Bambino Ale jazz!, a na piątej Kizo – Disney.

Wśród albumów największą popularnością cieszył się ponownie Mata ze swoją płytą Młody Matczak, za nim znalazła się Irenka sanah, Pułapka Na Motyle Sobla, OIO rapowej supergrupy OIO, którą tworzą Oki, Young Igi oraz Otsochodzi. Również w tym zestawieniu Mata pojawia się po raz drugi, ponieważ jego album 100 dni do matury mimo prawie dwóch lat od premiery zajął piąte miejsce.

Najpopularniejsi artyści i artystki: 

 1. Mata
 2. sanah
 3. Sobel
 4. White 2115
 5. Lanek

Najpopularniejsi artyści: 

 1. Mata
 2. Sobel
 3. White 2115
 4. Lanek
 5. Bedoes

Najpopularniejsze utwory: 

 1. Mata, Pedro, francis – Kiss Cam (podryw roku) 
 2. Sobel, Piotrek Lewandowski – Fiołkowe Pole
 3. Mata, Trooh Hippi – Patoreakcja 
 4. sanah, Vito Bambino – Ale jazz! 
 5. Kizo – Disney

Najpopularniejsze albumy: 

 1. Mata – Młody Matczak
 2. sanah – Irenka
 3. Sobel – Pułapka Na Motyle
 4. OIO – OIO
 5. Mata – 100 dni do matury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *