Kto królował na polskiej scenie muzycznej w I połowie roku? Najchętniej kupowane albumy

Platformy streamingowe takie jak Spotify czy Tidal mocno ograniczyły zjawisko piractwa, dzięki czemu słuchacze chętniej sięgają po legalne źródła muzyki. Z drugiej zaś strony nie poprawiły statystyk zakupu fizycznych nośników. Mimo tego najwierniejsi słuchacze sięgają na półki sklepowe i kupują albumy. Na półmetku zmagań Empik ujawnia listę najchętniej kupowanych muzycznych premier pierwszej połowy 2022 roku.

Na scenie hip-hopowej panuje wrzenie, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Zaciekła walka o Bestsellera Empiku 2022 toczy się między takimi raperami jak Szpaku, Paluch, Jan Rapowanie czy OKI. W pierwszym półroczu na wyraźne prowadzenie w sprzedaży w kategorii Hip-Hop wysunął się jednak album artystów zrzeszonych w SBM Label – „Hotel Maffija 2”.

Albumy hip hopowe jednak nie są już najchętniej kupowane w dystrybucji empika. Fani sięgają po bezpośrednie źródło tj. sklepy internetowe artystów, przez co statystyki nie oddają pełnego obrazu. Od jakiegoś czasu dostrzegamy dominacje polskiego popu. Zestawienie najpopularniejszych płyt CD dostarcza kolejnych dowodów na niepodważalny sukces sanah. Aż trzy albumy – „Uczta”, „Irenka” i „Królowa dram” – znalazły się w czołówce listy. Rapowy album Hotel Maffija 2 znalazł się dopiero na 5 miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.