Co robią Yappe, Skorup i BEJF o 5 rano?

Do sieci trafił dziś singiel pt. „5 A.M.”, Na kanale MaxFloRec można go odsłuchać od… 5 rano, a jakże inaczej. W utworze odsłuchamy przedstawicieli dwóch gatunków – reprezentującego starą szkołę Skorupa oraz przedstawicieli nowocześniejszego brzmienia Bejfa i Yappe.

Utwór „5 A.M.” powstał za przyczyną knurowskiego rapera Yappe. Artysta jest autorem ciekawego projektu „Migawki z trzynastego”. Raper w ramach Migawek przez ponad rok publikował nowy utwór na swoim kanale każdego trzynastego dnia miesiąca. 

– Kiedy usłyszałem bit, od razu pomyślałem o BEJFIE. Rozumiem się z nim muzycznie, od jakiegoś czasu współpracujemy, on „czuje takie klimaty” – mówi Yappe. – Co do Skorupa – tworzymy muzykę z tymi samymi ludźmi [duetem producenckim JazBrothers – przyp. red.], a ja jaram się jego twórczością od czasów „Pieśni Wajdeloty” [pierwszej solowej płyty Skorupa – przyp. red.]. Nigdy nie słyszałem Jacka na takim bicie i uznałem, że może wyjść z tego coś nieszablonowego.

Za muzykę w wspólnym utworze Yappe, Bejfa i Skorupa odpowiada EnZU.  Producent współpracował już z Yappe przy projekcie „Migawki z trzynastego”. Jak sam raper wspomina świetnie dogaduje się producentem. EnZU dobrze czuje się w elektronicznych bitach a Yappe lubi poeksperymentować. 

Wkrótce na kanale pojawi się solowy utwór Yappe.