Bytomski raper nagrał teledysk z okazji Barbórki

Marcin Gros, który występuje pod pseudonimem Grosu, rapuje głównie o Bytomiu, Górnym Śląsku. Najnowszy teledysk zatytułowany „Górnicze Charaktery” został nakręcony między innymi w pobliżu Elektrociepłowni Szombierki, byłej kopalni Powstańców Śląskich.

Grosu rapuje, wychwalając Górny Śląsk, używając gwary śląskiej, jak również języka polskiego. – Jestem lokalnym patriotą. Urodziłem się tutaj, mieszkam w Bytomiu i bardzo doceniam śląską tożsamość. Sporo poświęcam w swoich tekstach trudnej górniczej pracy, klimatowi, jaki jest na Górnym Śląsku. Wychowałem się w pobliżu kopalni, w mojej rodzinie wiele osób pracowało na grubie – mówi Grosu, który na co dzień pracuje na poczcie w Zabrzu przy sortowaniu paczek.

Z okazji zbliżającej się Barbórki Grosu nagrał nowy teledysk do utworu „Górnicze Charaktery”. W utworze gościnnie występują Egon z Głogowa i Żebro z Lubina, przedstawiciele Dolnego Śląska, którzy zarówno są raperami jak i pracownikami KGHM Polska Miedź S.A.. Jak mówią raperzy, to złożenie hołdu górnikom, jak również rodzinom i ludziom związanym z otoczką dotyczącą tradycji i kultury, zarówno na Górnym, jak i na Dolnym Śląsku. Teledysk został nakręcony m.in. w pobliżu Elektrociepłowni Szombierki i byłej kopalni Powstańców Śląskich. Utwór pochodzi z najnowszej płyty Grosu „Medium”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *